داغ ترین چشمه آب گرم در ایران

ساخت وبلاگ
چکیده : داغ ترین چشمه آب گرم در ایران تور ارزان داخلی شهرستان مشگین شهریکی از شهرهای استان اردبیل است ... با عنوان : داغ ترین چشمه آب گرم در ایران بخوانید :

چشمه آب گرم قینرجه  

چشمه آب گرم قینرجه که در 12 متری جنوب مشگین شهر قرار دارد با دمای 86 درجه سانتی گراد و 3 دهنه داغ ترین چشمه کلرایدی جهان است.چشمه آب گرم قینرجه در ارتفاع 1240 متری دامنه شمالی سبلان و در مجاورت 4 چشمه آب معدنی قرار دارد.میزان خروجی این آب گرم 9 لیتر در ثانیه است.

داغ ترین چشمه آب گرم در ایران

آب گرم قینرجه به دلیل وجود املاح معدنی فراوان و گوگرد بالا برای درمان بیماری هایی چون لنفاتیسم،راشیتیسم و روماتیسم مفید است و به دلیل دای بالایش ضد تورم و تسکین دهنده است.وجود آبشار با اختلاف دمای زیاد در کنار این چشمه و مجتمع آب درمانی که در 500 متری محل خروجی آب قرار دارد این منطقه را بیش از بیش برای توریست ها و گردشگران مهم می کند.

داغ ترین چشمه آب گرم در ایران

این مجتمع آب درمانی شامل قسمت هایی چون استخر عمومی،استخر کودک،استخر آب سرد،جکوزی،سونای خشک،سونای بخار،کافه،رستوران و سوئیت میباشد.مسیرهای دسترسی به این چشمه از روستاهای آغبلاغ و موئیل است و با تورهای ارزان داخلی موجود در سفربین می توانید از این چشمه آب گرم و طبیعت اطراف آن دیدن کنید.

داغ ترین چشمه آب گرم در ایران

 

...
نویسنده : sami بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1396 ساعت: 19:23