کریسمس جشن بزرگداشت سال نو میلادی

ساخت وبلاگ
چکیده : کریسمس جشن بزرگداشت سال نو میلادی تور ارزان خارجی سال نو به روزی گفته می شود که وارد یک گاه شم... با عنوان : کریسمس جشن بزرگداشت سال نو میلادی بخوانید :

به عنوان مثال در جهان به جز کشور هایی که نورزو , همان عید پارسیان را جشن می گیرند , اکثر کشورهای دیگر یک ژانویه را در تقویم میلادی که بر اساس گاه شمار رومی است , به عنوان سال نوی میلادی در نظر می گیرند اما این  روز با روزی که جشن سال نوی میلادی برگزار می شود متفاوت است .
کریسمس جشن بزرگداشت سال نو میلادی
جالب است این را بدانید که اولین کشوری که ۱ ژانویه را به عنوان اولین روز سال انتخاب کرده کشور اسکاتلند بوده که ۱ ژانویه ی ۱۶۰۰ میلادی را به عنوان اولین روز سال نو در دنیا اعلام کرد .
جشن کریسمس
جشنی که برای بزرگداشت سال نوی میلادی برگزار می شود جشن کریسمس یا نوئل است جشنی که در آئین مسیحیت  به مناسبت بزرگداشت زادروز عیسی مسیح برگزار می شود و ایامی دوازده روزه است که با سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح در ۲۵ دسامبر آغاز می شود تا ۶ ژانویه یا روز خاج شویان ( یکی دیگر از جشن های آئین مسیحیت که در آن پدیدار شدن خداوند را در قالب یک انسان یعنی همان عیسی مسیح جشن می گیرند. مردمان مختلف یکی از این روز ها را به عنوان جشن کریسمس , جشن می گیرند.
جشن کریسمس در میان مسیحیان به خصوص مسیحیان کشورهای ایالات متحده و کانادا یکی از مهمترین و اصلی ترین رویداد های آئین مسیحیت محسوب می شود.

کریسمس جشن بزرگداشت سال نو میلادی
آیین‌های کریسمس
برگزاری کریسمس در کشورهای مختلف مسیحی بنا به سنت و رسم و رسوم آنان، تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارد. اما مشترکات این مراسم این است که: مسیحیان برای جشن گرفتن میلاد عیسی مسیح به کلیساها می‌روند، در منزل یک درخت کاج را تزیین و چراغانی می‌کنند و در خیابان‌ها و کوچه‌ها دسته‌دسته سرودهای پرستشی و شکرگزاری اجرا می‌نمایند.

کریسمس جشن بزرگداشت سال نو میلادی
کریسمس در هند
جشن کریسمس، جشن تولد عیسی مسیح و وسیله ایست برای انتقال پیام او که عشق، تحمل و برادری ست. این جشن انسانیت و بشریت است. اگر چه کریسمس جشنواره ای در تقویم مسیحی است، اما اهمیت ویژه ای در زندگی همه دارد..
در هند این جشنواره دارای معنی خاصی برای وحدت هند در عین تنوع و گوناگونی ست که در سراسر جهان شناخته شده است. جشن کریسمس نشان می دهد که حتی مردم از دین های مختلف همانند مسیحیان در این مراسم شرکت میکنند و این فقط مختص مسیحیان نیست. و به دلیل نفوذ اروپا در این کشور برای مدت طولانی, دین در سراسر کشور پخش شده است. آموزه ها و فلسفه مسیحیت، افراد بسیاری را جذب فرقه های مسیحیت کرده که امروزه تبدیل شده است، یک جامعه بزرگ مسیحی و رونقی در هند اتخاذ کرده است که جشنواره مسیحیان به عنوان بخشی از فرهنگ هند نیز وجود دارد. با این حال، بسیاری از مراسم این جشنواره مسیحی با توجه به شرایط آب و هوایی زمین اصلاح شده اند. کریسمس مهمترین جشنواره ی مسیحیان هند است. مسیحیان در هند درخت موز یا انبه را به جای درخت کاج سنتی تزئین میکنند. آنها همچنین چراغ های روغن سوز کوچک را به عنوان تزئینات روشن میکنند و کلیساها را با گل قرمز پر میکنند. به عنوان بخشی از جشن, به اعضای خانواده هدیه ی کریسمس میدهند و یا به مردم فقیر از طریق موسسه خیریه پول میرسانند. مردم تزئین خانه ها و کلیساهای خود را با گل بنت قنسول (پوانزتیا) به خاطر نیمه شب تزئین میکنند. در جنوب هند، مسیحیان لامپ رس کوچک روی پشت بام ها و دیوارهای خانه های خود قرار میدهند، که هندوها در طول جشنواره خود به نام دیوالی این کار را انجام میدهند. در گوا، تمام هتل ها در دوره کریسمس پر از مسافر هستند و برای اقامت در گوا از قبل باید هتل را رزرو کرد. آداب و رسوم محلی هند و سنت تاثیر سنگینی بر کریسمس هندی گذاشته و این در دکوراسیون قابل رویت است به این صورت که مسیحیان هند خانه های خود را با برگ انبه تزئین میکنند. کلیسا ها اغلب دارای سرویس عصرانه در کریسمس هستند و با شمع و گل بنت قنسول به طور شگفت انگیزی تزئین میشوند. تزئینات در خیابان ها و معابر نیز قابل مشاهده هست. جامعه مسیحی در هند کریسمس را با خوشنودی و از خود گذشتگی جشن میگیرند. این جشنواره در آستانه بیست و چهارم ماه دسامبر آغاز میشود و تا روز سال نو ادامه دارد. مسیحیان در سراسر کشور به مناسبت تولد حضرت عیسی مسیح در روز کریسمس در مراسم ویژه ی کلیساها شرکت میکنند. جشن کریسمس با پایکوبی، کیک، شمع و دکوراسیون درخت کریسمس برجسته میشود. در نقاط مختلف هند، به خصوص شهرهای دهلی، بمبئی، بنگلور و چنای، کریسمس به شادمانی توسط مردم از تمام ادیان و جوامع جشن گرفته میشود. روز کریسمس (روز بزرگ) در زبان هندی به نام یک روز تعطیل ملی در هند است و مردم از تمام ادیان برای شادی به دوستان مسیحی خود میپیودند .

 

...
نویسنده : sami بازدید : 22 تاريخ : دوشنبه 4 دی 1396 ساعت: 19:04