بدون ویزا به اروپا سفر کنید

ساخت وبلاگ
چکیده : بدون ویزا به اروپا سفر کنید تور ارزان خارجی کشور صربستان که در فصل تابستان گردشگران زیادی ر... با عنوان : بدون ویزا به اروپا سفر کنید بخوانید :

آب و هوای صربستان ممکن است به دلیل وجود توده‌های هوای سرد از سمت سیبری و توده‌های هوای گرمی که از طرف مدیترانه و یا آفریقا هستند تحت تاثیر قرار گیرد. به همین دلیل بسته به تغییرات آب و هوایی و شرایط مختلف ممکن است دمای هوا اختلافات بسیار زیادی داشته باشد. دمای هوا در جنوب غربی صربستان که منطقه‌ای مرتفع و کوهستانی است پایین‌تر می‌باشد و دارای تابستان‌هایی خنک‌تر است.

پارک ملی کوپائونیک
کوپائونیک بلندترین کوه صربستان است که درسال ۱۹۸۱ به پارک ملی تبدیل شد.
 این پارک در واقع پیست اسکی اصلی کشور صربستان محسوب میشود که با داشتن ۲۵ بالابر که میتواند در هر ساعت به ۳۲۰۰ اسکی باز خدمات دهد. برف روی آن از نوامبر تا می می ماند و در تابستان مکان فوق العاده ای برای پیاده روی و کوه نوردی است، با منظره ای پهناور از پوشش گیاهی و جانوری. این کوه همچنین به دلیل داشتن منابع معدنی مشهور است. در گذشته طلا، نقره، آهن و زینک از اینجا استخراج می شده است. این پارک هم دارای صخره های متفاوت وجالب (که بسیاری از انها نام گذاری شده اند) و هم چشمه های آبگرم و آبشارهای متعدد است.

بدون ویزا به اروپا سفر کنید

پریزرن
ممکن است که پریزرن پایتخت صربستان در قرون وسطی بوده باشد اما امروزه بخشی از کوزوو محسوب میشود که انتخاباتی مستقل دارد؛ اما در هر حال صربستان آن را ایالتی که به صورت نامشروع از این کشور جدا شده در نظر میگیرد که صربها در آن در اقلیت اند. مهم ترین جاذبه ی گردشگری این منطقه، قلعه ی قرون وسطایی پریزرن است که شکل فعلی خود را از چهار و نیم قرن حکمرانی عثمانی ها به ارث برده. پریزرن شهری است که برای راه رفتن و قدم زدن بسیار مناسب است،

بدون ویزا به اروپا سفر کنید

نووی ساد
نووی ساد شهر زیبایی است که در سواحل رود دانوب واقع شده و دارای یکی از بهترین سواحل این رود است. شهری که با در نظر گرفتن استانداردهای اروپا، شهری نو و جدید به حساب می آید، چون در اواخر قرن ۱۷ میلادی پایه گذاری شده. دومین شهر بزرگ صربستان دارای فضایی دنج و آرام است به طوری که میتوانید ببینید مردم در پارکهای این شهر در حال استراحت کردن هستند.

بدون ویزا به اروپا سفر کنید

غذاهای محلی صربستان
موساکای صربستانی
موساکا غذایی است که اغلب با سیب زمینی یا بادمجان درست می‌شود که در شکل صربستانی آن از لایه‌های سیب‌زمینی استفاده می‌شود. در ابتدا، گوشت چرخ‌کرده را با پیاز و ادویه اندکی تفت داده، سپس به صورت لایه لایه سیب‌زمینی و مقداری مواد حاضر شده گوشت را اضافه می‌کنیم و در نهایت مقداری سس بشامل با اندکی پنیر بر روی لایه نهایی ریخته می‌شود.
سارما یا دلمه کلم
این دلمه در بسیاری از کشورها از جمله ایران و ترکیه در برگ مو پیچیده می‌شود، اما در صربستان از برگ کلم استفاده می‌شود، سپس با گوشت چرخ‌کرده تفت داده شده با ادویه، سیر و پیاز رول می‌شود.

بدون ویزا به اروپا سفر کنید

آجوار
آجوار نوعی سس در منطقه بالکان است و اغلب به صورت پیش غذا سرو می‌شود. ترکیب این سس از فلفل دلمه‌ای، سیر و بادمجان است. این سس خوشمزه در اواسط پاییز، زمانی که فلفل دلمه‌ای به وفور یافت می‌شود، درست می‌شود و در شیشه نگهداری می‌کنند.
فلفل‌ها را یا کبابی کرده، یا در آب پخته و سپس بعد از خنک شدن پوست آن‌ها را می‌کنند و آن را له می‌کنند و مواد دیگر را به آن اضافه می‌کنند.

 

...
نویسنده : sami بازدید : 21 تاريخ : يکشنبه 3 دی 1396 ساعت: 12:32