بهترین زمان سفر به استانبول

ساخت وبلاگ
چکیده : استانبول هفتمین شهر بزرگ اروپایی تور قیمت مناسب استانبول پرجمعیت ترین شهر در ترکیه و مرکز... با عنوان : بهترین زمان سفر به استانبول بخوانید :

تقریبا در سال 2015بیش از 12 میلیون نفر توریست و گردشگر به استانبول وارد شدند. و پنج سال بعد از آن استانبول به عنوان یک پایتخت فرهنگی اروپا نامگذاری شد و این شهر را پنجمین مقصد گردشگری جهان دانستند. بزرگترین جاذبه این شهر، مرکز تاریخی است که بخشی از آن به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود و مرکز فرهنگی و تفریحی آن در سراسر بندر طبیعی "شاخ طلایی" در منطقه بیوگولو واقع شده است. استانبول یکی از سریعترین اقتصادهای بزرگ شهری در جهان است. این دفتر مرکزی بسیاری از شرکت ها و رسانه های ترکیه را اداره می کند و بیش از یک چهارم تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد.

موقعیت جغرافیایی استانبول
اهمیت استانبول بر اساس اهمیت استراتژیک آن است. استانبول بین 280 01 'و 290 55' طول شرقی و 410 33 'و 400 28' عرض است، استانبول یکی از بهترین شهرهای جهان است که به عنوان یک پل بین اروپا و آسیا عمل می کند. این موقعیت جغرافیایی در همان زمان ویژگی های شرق و غرب را به شهر می دهد.

 

استانبول هفتمین شهر بزرگ اروپایی

بهترین زمان سفر به استانبول
استانبول بین دو قاره قرار دارد و شهر توسط تنگه بسفرس تقسیم شده است که جریان هوا را از بالکان، سیبریا و مرمره (جنوب) به جریان درمی آورد. شاید به همین دلیل مردم محلی می گویند؛ شما هرگز نمی توانید به آب و هوای استانبول اعتماد کنید. شما می توانید از چهار فصل در استانبول لذت ببرید.
بهار
از اواخر ماه مارس، دما به طور قابل توجهی افزایش می یابد. در طول روز، میانگین دما 20 درجه سانتیگراد است، اما شبها در حدود 15 درجه سانتیگراد میماند. زمان گلدهی طلایی حدود اواسط آوریل است که نشانگر بهار است. و دمای شبانه از زمان روز خنک تر است. همینطور ممکن است در این فصل باراندگی هم ببینید.

 

استانبول هفتمین شهر بزرگ اروپایی


تابستان
این فصل ، فصل تعطیلات است و بسیاری از استانبولی ها شهر را برای تعطیلات ترک می کنند. در ماه های ژوئیه و اوت، دمای روز بیش از 30 درجه سانتیگراد است و شما می توانید آن را بیشتر با رطوبت ترکیب کنید. بسفر محبوب ترین منطقه برای ارائه یخبندان تابستان است .

فصل پاييز

دمای هوا به سرعت کاهش نمی یابد، در ماه سپتامبر و ماه اکتبر شما هنوز هم می توانید آب و هوای خوبی را در بیشتر روزها ببینید و لذت ببرید. روزهای ابری یا بارانهای محسوسی ، معمول هستند. در اوایل نوامبر، درجه حرارت به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

زمستان

از دسامبر تا ماه مارس درجه حرارت حدود 5 تا 10 درجه سانتیگراد است. گرچه در استانبول معمول نیست، در برخی از روزها درجه حرارت (-) درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.بادهای قوی و بارش فراوان برف بر حمل و نقل شهری به ویژه کشتی ها تاثیر می گذارد. مردم ترجیح می دهند در این فصل بیشتر به مراکز خرید یا مناطقی که پوشش دارند بروند.

 

استانبول هفتمین شهر بزرگ اروپایی

 

---------------------------

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط :

...
نویسنده : sami بازدید : 14 تاريخ : شنبه 15 ارديبهشت 1397 ساعت: 19:07