شهر سنت پترزبورگ موزه ای در فضای باز

ساخت وبلاگ
چکیده : مجلل ترین و باشکوه ترین قصرهای شهر سنت پترزبورگ تور خارجی ارزان سنت پترزبورگ یکی از زیباترین ... با عنوان : شهر سنت پترزبورگ موزه ای در فضای باز بخوانید :

شهر سنت پترزبورگ به معنای شهر پتر مقدس است و پتر مقدس یکی از حواریون حضرت عیسی مسیح بود که حامی این شهر زیبا پنداشته می شود. تاریخ روسیه با وقایع شهر سنت پترزبورگ عجین شده و اکثر وقایع تاریخی سه قرن اخیر روسیه در این شهر رخ داده است. تمام امپراتور های روسیه از پتر کبیر تا نیکلای دوم بر این شهر حکومت کرده اند .

 

مجلل ترین و باشکوه ترین قصرهای شهر سنت پترزبورگ


سنت پترزبورگ پس از مسکو دومین شهر بزرگ روسیه که جمعیتی بالغ بر پنج میلیون و پانصد هزار نفر را در خود جای داده است. شهر سنت پترزبورگ با تلفیق معماری قرون هجده و نوزده و دارا بودن بیش از دویست موزه و کتابخانه، هشتاد سالن تئاتر، صد سالن کنسرت و چهل و پنج گالری هنریُ بزرگترین مرکز تاریخی – فرهنگی قاره اروپا لقب گرفته است.
فاصله دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ ششصد و پنجاه کیلومتر می باشد که این فاصله با هواپیما در مدت یک ساعت و ده دقیقه و با قطارهای سریع السیر در مدت چهار ساعت طی می شود. این شهر اولین مقصد گردشگران بین المللی تور روسیه می باشد.
سنت پترزبورگ در کناره های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته است و به «ونیز شمالی » و همچنین «موزه در فضای باز » معروف است.

 

مجلل ترین و باشکوه ترین قصرهای شهر سنت پترزبورگ


شهر سنت پترزبورگ که از موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای برخوردار است، شمالی‌ترین شهر پرجمعیت جهان به شمار می‌رود و هر سال در اوایل تابستان به علت بسیار طولانی شدن زمان تابش آفتاب در تاریکی شب فرونمی‌رود و همه مدت شبانه روز یا هوا روشن است یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شب‌های اوایل فصل تابستان در این شهر شب‌های سفید نام گرفته‌است.

 

مجلل ترین و باشکوه ترین قصرهای شهر سنت پترزبورگ

قصرهای زیبای شهر سنت پترزبورگ
قصر کنستانتینوفکسی
اگر قصد سفر به این شهر سنت پترزبورگ را داشتید حتما سری به قصر کنستانتینوفکسی بزنید. معماری های زیبای این قصر افراد بسیار زیادی را به این منطقه می کشاند، معماری روسی این قصر به قرن هجده بر میگردد. این کاخ و یا به نوعی قصر کنستانتینوفکسی در زمان های پیشین به عنوان محل اقامت خاندان دوک های بزرگ از کاخ رومانف بوده است و حال این قصر بزرگ تبدیل به موزه شده و شما بازدید کنندگان می توانید با تور ارزان سنت پترزبورگ سفر کنید و در این شهر زیبا از معماری زیبای قصر کنستانتینوفکسی بازدید نمایید.
قصر کنستانتینوفکسی محل اقامت دوک های بزرگ از کاخ رومانف بوده است که شاهکار هنر معماری روسیه در قرن هجده به شمار می رود. این موزه همه روزه از ساعت 10 تا 4 بعد از ظهر پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.

 

مجلل ترین و باشکوه ترین قصرهای شهر سنت پترزبورگ

 

قصر کاترین
کاخ کاترین قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر یکی از دیدنی‌های شهر سنت پترزبورگ و جاذبه‌های کشور روسیه در محلی به نام تزارسکویه سلو  به معنی دهکده تزارها قرار دارد. این منطقه تا قرن هجدهم میلادی در اشغال کشور سوئد قرار داشت و پس از پیروزی روسیه بر ارتش سوئد باز پس گرفته شد. قصر کاترین اتاقی زیبا دارد با نام اتاق کهربا که با استفاده از کهربای کالینینگراد بازسازی شده است.
دهکده تزارها قصر باشکوهی است که در شهر پوشکین در بیست و پنج کیلومتری جنوب شهر سنت پترزبورگ واقع شده است. این عمارت منحصر به فرد که به جرات می‌توان آن را مجلل‌ترین و با شکوه ترین بنای شهر سنت پترزبورگ نامید یکی از آثار گردشگری خارق العاده دنیا محسوب می‌شود. نمادی کامل از جاه طلبی‌های خاندان سلطنتی روسیه که از حیث ارزش آثار هنری و زیبایی منحصر به فرد آثار شاخصی مانند کاخ ورسای در فرانسه را پشت سر گذاشته است. قصر با شکوه کاترین، گالری کامرون، پارک زیبای کاترین همراه با دریاچه مصنوعی آن، قصر و پارک الکساندر از جمله مهم‌ترین قسمت‌های این محل هستند.

 

مجلل ترین و باشکوه ترین قصرهای شهر سنت پترزبورگ


قصر پترهوف
قصر پترهوف  مجموعه ای از قصر و باغ است که به دستور پتر کبیر در نزدیکی شهر سنت پترزبورگ ، روسیه  ساخته شده است . قصر پترهوف گاهی با نام ورسای روسیه هم خوانده می شود . این کاخ در میراث جهانی یونسکو به رسمیت شناخته شده است . این قصر زمانی قصر خصوصی پتر کبیر بوده است و در حال حاضر یکی از پربازدیدترین و محبوب ترین مکان های گردشگری در سرتاسر کشور روسیه است . محبوبیت این قصر به حدی است که از سال 2007 تا به امروز به عنوان یکی از عجایب روسیه در این کشور شناخته شده است .
محبوبیت قصر پترهوف به دلیل وجود آبشارهای فوق العاده زیبا ، مجسمه های طلایی و زیبایی منحصر به فرد محوطه قصر و خود قصر می باشد. در روبروی قصر آبشار پله ای زیبایی وجود دارد که همراه با فواره های آن و مجسمه های طلایی که در کنار پله ها از بالا تا پایین آبشار قرار دارد زیبایی خاصی را به این محوطه داده است و این تنها آبشار این باغ نیست و آبشارها و چشمه های متعدد دیگری نیز در گوشه و کنار این باغ رویایی به چشم می خورند . هر کدام از مجسمه های این باغ تاریخچه ای دارند که این مجسمه ها به نوبه خود در کنار زیبایی های دیگر این کاخ به محبوبیت این کاخ کمک  بسیاری می کند .

 

مجلل ترین و باشکوه ترین قصرهای شهر سنت پترزبورگ

 

----------------------------

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب پیشنهادی سفربین : سفر ی فوتبالی به روسیه  * روسیه پهناورترین کشور جهان  * سفری پر ماجرا به کشور روسیه

...
نویسنده : sami بازدید : 11 تاريخ : يکشنبه 19 فروردين 1397 ساعت: 19:09