گنبد نمکی جاشک | بلاگ

گنبد نمکی جاشک

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

کوه نمک جاشک یکی از زیباترین جاذبه های زمین شناسی ایران است. به دلیل نزدیکی به شهرستان خورموج، آن را گنبد نمکی خورموج نیز می نامند. به دلیل نزدیکی به روستای جاشک این نام بر روی آن گذاشته شده است. محدوده اثر طبیعی ملی کوه نمک جاشک 3663 هکتار است که شامل غارهای نمکی، آبشار نمک، دودکش جن، گل کلم ها و دره های نمکی است.

جاشک زیباترین گنبد نمکی ایران

اگرچه گنبدهای نمکی زیبایی های  چشم نوازی دارند اما فراموش نکنیم که نمک به این وسعت باعث شوری آب های سطحی و زیرزمینی منطقه می شود. این شوری برای معیشت مردم مشکلاتی را بوجود می آورد، حال آن که می توان با اجرای طرح های گردشگری پایدار معیشت جایگزین برای مردم ایجاد کرد و این مهم فقط کمی همت می خواهد.

جاشک زیباترین گنبد نمکی ایران


گنبد نمکی جاشک بوشهر یکی از بهترین و زیباترین نمونه های گنبدهای نمکی ایران زمین است. وجود چند درخت بنه، بادام کوهی و کل خونگ در مسیر رسیدن به گنبد نمکی جالب توجه بود.

جاشک زیباترین گنبد نمکی ایران


مسیر دسترسی به گنبد نمکی جاشک: از بوشهر باید به سمت اهرم، خورموج و سپس جاده بندر کنگان راهی شوید. بعد از روستای گنخک شیخی دوربرگردان را دور زده و در شمال محور خورموج کنگان وارد جاده خاکی می شوید که شما را به سمت گنبد نمکی جاشک می برد.

جاشک زیباترین گنبد نمکی ایران

 

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط : کوه های خوراکی جزیره هرمز

...
نویسنده : sami بازدید : 29 تاريخ : جمعه 4 اسفند 1396 ساعت: 16:37