آخالتسیخه شهر جنوبی باستانی گرجستان

ساخت وبلاگ
چکیده : آخالتسیخه شهری که باید دید تور ارزان گرجستان گرجستان کشوری کوچک ولی مملو از مکانهای دیدنی و شگ... با عنوان : آخالتسیخه شهر جنوبی باستانی گرجستان بخوانید :

آخالتسیخه  در واقع معنی (قلعه نو) می دهد چراکه قلعه محافظ اصلی شهربوده و همچنان در روند تاریخ مستحکم  و پابرجا باقی مانده است . آثار باستانی زیادی از قرون وسطی در این شهر وجود دارد این قعله به منظور حفظ آثار باستانیش بازسازی گردیده . در این قلعه ، قصرراباتی وجود دارد که به قصرمحفوظ معروف است . این قصر نیز به خوبی حفظ و  بازسازی شده و به شیوهُ مدرن و به خوبی نگهداری می شود.

آخالتسیخه شهری که باید دید


همه روزه میتوان به دیدن این قصر رفت و از دیدن آن و مناظر فوق العادهُ اطراف آن لذت برد .شگفت آور آن است که این قلعه چندین بار در طول تاریخ محاصره و تخریب گردیده ولی گرجی ها نمی خواستند که از این مکان برجسته و مهم دست بکشند به همین خاطر تمام تلاش خود را برای بازگرداندن شکوه این منطقه انجام دادند.

آخالتسیخه شهری که باید دید

مشخص نیست که دقیقا برای اولین بار چه زمانی ساختار محکم این قلعه برپا شده است. البته این قصر تنها دلیل دیدن آخالتسیخه  نیست.دلایل دیگری نیز وجود دارد یکی از دلایل شگفت انگیز و فوق العاده برای دیدن آخالتسیخه  مکانی در هجده کیلومتری دور تر از آخالتسیخه  نزدیک مرز ترکیه، شهر معروف واردزیا است . این شهر به شهر سنگی معروف است چراکه خانه های این شهر در دل کوه و صخره ها حفر شده اند و از دور به شکل حفره هایی دیده می شوند . هرچه به این  شهر نزدیک شویم ترکیب شهر و درب و پنجرهُ خانه های سنگی دیده خواهند شد.

آخالتسیخه شهری که باید دید

شهر واردزیا دارای امکانات کامل برای زندگی می باشد . کوچه و خیابان ، کتابخانه ، حمام ، معابد و صومعه ها  همه در دسترس بوده و هستند  علاوه بر آن اتاقهای سنتی در اختیار مسافران است که در آن ساکن شوند تا یتوانند زندگی در چنین خانه ای را تجربه کنند . اجداد گرجی برای در امان ماندن از حملات دشمنان در یک برحه زمانی این خانه هارا ساخته و در این شهر پناه گرفتند . به واقع میتوان گفت که این شهر یکی از شاهکار های معماری در جهان است.

 

گرداوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط : سفری شگفت انگیز به گرجستان

...
نویسنده : sami بازدید : 22 تاريخ : يکشنبه 29 بهمن 1396 ساعت: 17:37