شگفت انگیزترین ورزشگاه تنیس در زیرآب

ساخت وبلاگ
چکیده : ورزشگاه تنیس در میان حبابی از آب در دبی تورهای ویژه نوروز دبی منطقه سرمایه دارها است و سرمایه ... با عنوان : شگفت انگیزترین ورزشگاه تنیس در زیرآب بخوانید :


این سالن ورزشی تنیس دارای یک سقف شیشه ای بزرگ خواهد بود اما نکته مهم در ساخت آن داشتن شیشه هایی چند لایه با مقاومت بالاست. آقای کاتالا می گوید به این پروژه باور دارد و آنرا ترکیبی از تکنولوژی و ورزش می داند.
این طرح که در مجموع شامل هفت مجموعه ورزشی در آب می باشد، میتواند برای انجام مسابقات بین المللی تنیس دبی ساخته شود. در تصاویری که از طراحی این ورزشگاه ارائه شده جزئیات فنی کاملا نمایش داده می شود، با این حال چگونگی ساخت این ورزشگاه در دریای کم عمق خلیج فارس هنوز ابهامات زیادی دارد. سقف این مجموعه کاملا از شیشه قراراست ساخته شود و این شیشه حدود سی سه متر باید باشد و باید فشاری در حدود صد تن را تحمل کند.

ورزشگاه تنیس در میان حبابی از آب در دبی

این زمین تنیس مانند حبابی میان آب است و سقف مرتفع آن به صورت منحنی خواهد بود.در عمیق ترین قسمت این مجموعه هم زمین تنیس ساخته میشود. بی شک مشکلات فنی و تخصصی فراوانی بر سر راه این پروژه ی بلند پروازانه در دبی قرار دارد

ورزشگاه تنیس در میان حبابی از آب در دبی


تاکنون سازه های زیادی زیر آب مشاهده کرده اید مانند رستوران هایی که زیر آب هستند یا هتل هایی را که در زیر آب ساخته اند و گردشگران زیادی برای دیدن این جاذبه ها سفر می کنند اما در حال حاضر در دبی قرار است شگفت انگیز ترین سازه در زیر آب ساخته شود یعنی ورزشگاه تنیس در زیر آب که بسیار جذاب خواهد بود .

واقعا چنین پدیده ای در دنیای ورزش تاکنون بی سابقه و کم نظیر بوده است.

ورزشگاه تنیس در میان حبابی از آب در دبی

 

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط : سفری متفاوت به دبی  دبی هشتمین شهر پربازدید جهان

...
نویسنده : sami بازدید : 22 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت: 21:54