تاریخچه ولنتاین

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  نمادهای ولنتاین
  شکل یک قلب ساده و یا تیر خورده: از آنجـایـی کـه قـلب مرکز احساسات عمیق،اصیل و پر شور است. قلب تیر خورده آسیب پذیری عشق را نشان میدهد. هنگامی که شما از سوی معشوق خود طرد میشود. قلب تیر خورده نشانه پیوند و اتحاد زن و مرد نیز می باشد.
  کیوپید: کـه به شـکل یک کودک برهنه، فربه و بالدار ترسیم میگردد. این کودک شیطان با لبخندی موذیانه تـیـر و کمان نیز با خود حمل میکند. چنانچه یکی از تیرهای این کودک به قلب فردی اصابت کند وی فورا عاشق می شود. کـیوپید در واقع پسر ونوس الهه عشق و زیبایی در افسانه های روم باستان می بـاشد. معنی لغوی آن “آرزو ” است. کوپید برخی اوقات آمور نیز نامیده میگردد. همتای کوپید در افسانه های یونانی اروس نام دارد.
  کبوتر، قمری و مرغ عشق: این پرندگان نماد وفاداری، پاکی و معصومیت هستند.
  گل رز: گل سرخ شهبانوی گلهاست. نماد جنگ و صلح، عشق و گذشت.
  تور: جنـس دستـمال خانم هـا را در گـذشـته تشـکـیـل می داده است. در زمان های دیرین رسم برآن بوده که هرگاه دسـتـمال خـانمـی به زمیــن می افتاد مردی که متوجه آن می شده بلافاصله آن را از زمین برداشته و به زن می داد.
  گره های عشق: از یک سری حلقه های در هم تنیده و بافته شـده تشکـیـل یـــافته اند. این حلقه ها آغاز و پایانی ندارند و نماد عشق جاودانی و پایدار است.
  روبان قرمز: این رسم به زمانهای قدیم بازمیگردد که شوالیه ها هنـگـامیکه عـازم جنـگ بودند نوار یا روسری از معشوقه خود دریافت کرده و آن را به یادگار با خود میبردند.

  آداب ولنتاین دربرخی کشورهای دنیا
  ولنتاین در ایران
  جشن اسفندگان از آیین های ایرانی بوده و در روز پنجم اسفند ماه برگزار می شود. وبه عنوان روز ولنتاین یا همان روز عشق در ایران می باشد.
  آداب و رسوم ولنتاین در برخی کشورهای دنیا

  جشن ولنتاین در انگلستان
  زنان انگلیسی در آستانه روز ولنتاین پنج برگ بو را در چهار گوشه و مرکز بالش خود قرار داده و امیدوارند تا در خواب، رویای همسر آینده خود را ببینند.
  جشن ولنتاین در آفریقای جنوبی
  علاوه بر هدیه دادن سنت مرسوم روز ولنتاین برای زنان آفریقای جنوبی این است که نمادی از عشق خود را بر روی آستین لباس خود ثبت می کنند. زنان نام عشق مورد علاقه خود را بایک سنجاق یا گیره به آستین لباس خود نصب می کنند. و توسط این شیوه است که برخی مردان آفریقایی از عاشقان مخفی خود آگاه می شوند.
  جشن ولنتاین در فرانسه
  در گذشته در روز ولنتاین فرانسه سنتی به نام نقاشی عشق وجود داشت . این سنت این گونه بود که زنان و مردان در جایگاههایی روبروی یکدیگر نشسته و با هم صحبت می کردند. مردانی که از زنانی که روبرویشان نشسته بودند راضی نبودند، می توانستند از جای خود بلند شده و جای دیگری بروند.سرانجام زنانی که موفق به یافتن یاری برای خود نشده بودند دور آتش جمع می شدند .این زنان در طول مراسم دور آتش ، تصاویری از مردانی که به آنها بد کرده بودند را به آتش می کشیدند.در نهایت این رویداد به حدی غیر قابل کنترل شد که دولت فرانسه این سنت را به طور کامل ممنوع کرد.

   

  نویسنده : sami بازدید : 4 تاريخ : جمعه 20 بهمن 1396 ساعت: 3:33
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها